Indie

JÓGA V INDII – LISTOPAD 2022 s Janou Novotnou

23.990 Kč
osoba

Popis zájezdu

CO VÁS ČEKÁ?

 • jóga pobyt v Indii (Goa) v resortu přímo u pláže
 • cvičení jógy v yoga shale přímo v ubytování
 • resort nacházející se přímo u písečné pláže
 • ubytování v bambusových chatičkách přímo na pláži
 • vegetariánský brunch a večeře v ceně
 • jógový program s Janou Novotnou
 • možnost výletů

PRO KOHO JE POBYT VHODNÝ?

Pobyt je určen pro každého, kdo sní o návštěvě kolébky jógy a rád by svůj pobyt spojil s praxí jógy. Resort nabízí komfortní zázemí, kde si odpočinete od všedních starostí. Při lekcích jógy budete pečovat o své tělo i duši a novou energii můžete načerpat na pláži u resortu.

Pobyt je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

GOA

Původ Goa je ztracen v mlhách. Legendy z hindského bájesloví přisuzují vznik Goa bohu Vishnovi, který vystřelil šíp a v místě jeho dopadu přinutil ustoupit moře. Jen tak prý mohlo vzniknout toto mimořádné a bájné místo na zemi. V průběhu staletí ovládaly Goa různé dynastie. Ty byly vystřídány nadvládou Portugalců, z jejichž kolonizace se země vymanila v roce 1961. Také proto přináší dnešním návštěvníkům těžko zapomenutelnou směsici životního stylu složenou z indických a západních vlivů, jejichž důsledkem je neopakovatelná atmosféra. Zdánlivě nesourodá kombinace přírodních podmínek přední Indie a koloniální portugalské architektury, jedinečná historie, velkolepá malebnost krajiny, kultura, místní moře a pláže, které „mají duši“ dávají Goa postavení favorita mezi cestovateli z celého světa. Goa, dříve portugalská kolonie, dnes nejmenší spolkový stát Indie, patří k nejlépe prosperujícím spolkovým státům Indické unie. Hlavním městem je Panaji. Leží na západním pobřeží indického subkontinentu,… Goa nabízí vše, co požadují milovníci slunce a odpočinku na pláži – široké písčité pláže lemované palmovými háji a nedotčenou přírodu.

Platí zde striktní nařízení: lenošit, snídat fantastické ovoce, cvičit jógu, užívat si vln a ryb. Dlouhé pozvolné pláže jsou také rájem pro surfaře. Indie však skrývá tolik lákadel a památek, takže válení na pláži by byl neodpustitelný hřích.

Návštěva Indie je bezesporu pro každého cestovatele dobrodružnou výzvou. Pokud si však zvolí za svůj cíl nejmenší spolkový stát Goa, jsou obavy z možných nebezpečí téměř zbytečné. Jedná se totiž o nejbohatší část Indie, kde panují poměry podobné jako ve vyspělých evropských zemích. Goa je velmi bezpečné místo pro dovolenou, místní obyvatelé jsou vstřícní a ochotní a je tady minimální kriminalita. Goa je velmi čistý stát oproti jiným státům Indie a jelikož využívá podzemních zdrojů vody, tak se nemusíte bát nepříjemností spojených se znečištěnou vodou, avšak i přesto ji nedoporučujeme pít.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování v krásných, stylových bambusových chatičkách přímo na pláži s výhledem na indický oceán nebo na rýžová pole okolo. Každá chatička nabízí pohodlné postele kryté moskytiérou, vlastní sociální zařízení, klimatizaci a soukromou terasou s hamokem na relaxaci a odpočinek. Všechny chatičky jsou navržené tak, aby přirozeně zapadli do okolního prostředí a aby se každý host cítil co nejvíce ve spojení s přírodou a oceánem.

Ubytování se nachází na jihu Goa, zhruba 1,5hod od letiště na pláži Patnem. Resort se nachází přímo na pláži a je jedním z nejlépe hodnocených jóga resortů v Goa na serveru Trip Advisor, na serveru booking.com obdrželi Traveller Review Award 9,2 bodů za rok 2022.

Pobyt je vhodný pro všechny milovníky jógy bez rozdílu v pokročilosti, od začátečníků po pokročilé. Lekce jsou vždy přizpůsobené dané skupince lidí.

Cestovat můžete i samostatně, vždy najdete stejně naladěné cestovatele, jistě nebudete sami, takže nebudete ani muset připlácet za jednolůžko.

Ubytování se nachází 90 minut od letiště.

https://www.bamboo-yoga-retreat.com

STRAVOVÁNÍ

Stravování je formou polopenze. Jídlo je vždy čerstvě a s láskou připravené pouze z lokálních organických surovin, je čistě vegetariánské a nutričně vyvážené, kdy i nevegetariánské chuťové buňku budou zcela uspokojeny díky pestrým chutím koření indické a asijské kuchyně. Jídlo je připravené tak, aby bylo zdravé a pomohlo regeneraci těla, nastartované díky józe. Servírované je formou bufetových stolů a každý den se nabídka obměňuje

Ráno nastartujete metabolismus čerstvě vymačkanou šťávu či smoothie z místních exotických plodů a širokou nabídkou čerstvého ovoce.

Brunch & večeře – po ranní lekci je připravený brunch, který se skládá z domácího jogurtu, lokálního chleba, vajíček, müsli, dále pak vegetariánská jídla inspirovaná indickou kuchyní a výběr salátů. K večeři budete mít široký výběr z bufetového menu, které kombinuje indickou, goanskou a asijskou kuchyni a opět splňuje všechny nutriční požadavky.

PLÁŽ

Resort se nachází přímo u 700 metrů dlouhé písečné pláže Polem beach.

MOŽNOSTI VÝLETŮ

Bhagwan Mahavir (Bhagwan Mahavir Sanctuary) – je největší přírodní rezervace na území Goa, která byla prohlášena národním parkem. Kromě krásné přírody zde můžete obdivovat i řadu zástupců říše zvířat, jako jsou Gaurové, nazývaní jako indičtí bizoni, dále pak různé druhy opic, lenochodi, létající veverky či levharty. V korunách stromů pak můžete obdivovat ledňáčky a nejrůznější druhy papoušků

Dudhsagar Vodopád – jeden z nejvyšších vodopádů celé Indie. Jedná se o 600m vysoký vodopád tvořený řekou Mandovi, který je považování za jeden z nejzajímavějších přírodních divů Goy.

Pozůstatky staré Goa – oblast Old Goa v Ponda je plná příběhů a památek. Ať už je to dověký Mangeshi chrám, který byl postaven jinde a pak se kvůli portugalské invazi přesunul na své současné místo nebo slavná bazilika Bom Jesus, ve které jsou uloženy pozůstatky sv. Francis Xaviera. Je potěšením vidět propracovanou architekturu těchto míst.

Spice Tour – kořenové plantáže Goa jsou skutečně potěšením pro vaše smysly. Svěží zelený ráj s čerstvým kořením roste všuce, prohlídka této plantáže vás jistě osvěží. Koření nejen uvidíte, ale můžete i ochutnat na čerstvém obědě, který se zde podává.

Netravali Bubble Lake – sladkovodní jezero uprostřed pralesa. Na jezeře můžete pozorovat velké vzduchové bubliny, které vystupují ze dna.

•Půldenní výlet s obědem a návštěvou krásně zrekonstruovaných portugalských kolonizačních vil

•Výlet za nákupy na místní trhy nebo na vzdálenější trh ve městě Anjuna, který je jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších v celé Goa.

Většina výletů je pouze za poplatek za dopravu, jezdí se taxi, který je velmi levný a řidiči jsou zvyklý na vás kdekoliv počkat bez příplatku.

JÓGA LEKCE

Jóga lekce budou probíhat 1-2x denně (ráno, večer nebo dle domluvy s lektorkou), informace o jóga lektorce v záložce Jóga.

V den příletu, odletu jóga a ve dnech výletů jóga není.

TIP PRO VÁS:

Na jóga pobyt je možno se nahlásit i pouze v 1 osobě, doplníme vás na dvoulůžkový pokoj s další klientkou a nemusíte připlácet za jednolůžkový pokoj.

Za jóga lekce, jejich vedení, časové rozvržení během pobytu, styl a průběh lekcí je zodpovědný jóga instruktor během pobytu.

U zájezdů označených jako Jóga zájezd si Cestovní kancelář vyhrazuje právo změnit osobu instruktora jógy v případech, kdy se z vážných důvodů instruktor jógy nemůže pobytu zúčastnit.

Informace, rezervace:
Ing. Nikola Odvárková
www.VillasResorts.cz
tel. +420 702 047 307
email: odvarkova@villasresorts.cz

Ceník

CENA: 23 990 Kč / osoba / pobyt

Cena v jednolůžkovém pokoji: 30 390 Kč / osoba (příplatek 6 400 Kč)

Cena zahrnuje:

 • 9 nocí v ensuite A/C bungalovech
 • ranní osvěžení před lekcí jógy ve formě čerstvě vymačkané ovocné šťávy a čerstvého ovoce
 • vegetariánská plná penze (ranní osvěžení, brunch a večeře)
 • ranní a večerní lekce se zkušenou lektorkou
 • plně vybavený jógový sál (nepotřebujete ani podložku, avšak doporučujeme alespoň jógový ručník na přikrytí podložky)
 • 1x výlet lodí po oceánu
 • lehátka a slunečníky na pláži
 • večerní program u ohně na pláži s živou hudbou
 • speciální poslední večeře na pláži za světla hvězd, svíček a ohně
 • skupinový transfer z/na letiště
 • pojistění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenky (v případě zájmu Vám letenky zařídíme dle aktuálních cen)
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů – Union A60 Pandemic za 1690 Kč / pobyt
 • fakultativní výlety
 • masáže a wellness procedury
 • víza do Indie – zajištění online, cena 80 USD, vyřízené je do týdne – https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Pro závaznou rezervaci se nyní hradí záloha 7 tis. Kč / osoba

Doplatek 2 měsíce před odletem (do 16. 9. 2022)

Nákup letenek: po naplnění min. počtu účastníků

Minimální počet osob: 12 osob + lektorka

Informace k aktuálním podmínkám vycestování a návratu zpět sledujte na www.mzv.cz

Informace, rezervace:

Informace, rezervace:
Ing. Nikola Odvárková
www.VillasResorts.cz
tel. +420 702 047 307
email: odvarkova@villasresorts.cz

Lektor

O LEKTORCE JÓGY: Jana Novotná

Jana je manželka a matka 3 dětí, miluje sport, cestování, krásné věci, dobré jídlo a víno a především JÓGU. Jako manželka a matka tří dětí dokáže pochopit, jak je těžké najít v životě rovnováhu a proto se snaží skrz jógu pomoc najít rovnováhu ostatním kolem sebe. Pokud je náš život v rovnováze, přenášíme rovnováhu dál mezi ostatní. Do každé lekce vkládá kousek sebe a zároveň kombinuje zkušenosti z kurzu školy Vaška Krejčíka, kurzu jógy v indické Rishikeshi a jin jógové terapie z GOA Indie a mnoho dalších. Jóga je pro ní nekonečný proces vzdělávání a sebepoznání, které předává dál ve svých lekcích. Její lekce jsou dynamické, veselé, s prvky na posílení těla, základem ve stylu vinjásy. Specializuje se také na YIN YOGA terapii, jak ve skupinových lekcích, tak v individuáxlních lekcích. Od roku 2020 vede Fusion Joga studio v Dolních Břežanech.

Certifikace: Power Yoga, Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Yin Yoga, SUP Yoga, Arial and Trapeze Yoga, Onko

Termín pobytu

 • 10 dní / 9 nocí v místě
 • Termín letu: 16. 11. – 27. 11. 2022 (nebo dle letových řádů)
 • Termín pobytu: 17. 11. – 26. 11. 2022

Cena na osobu zahrnuje

 • 9 nocí v ensuite A/C bungalovech
 • ranní osvěžení před lekcí jógy ve formě čerstvě vymačkané ovocné šťávy a čerstvého ovoce
 • vegetariánská plná penze (ranní osvěžení, brunch a večeře)
 • ranní a večerní lekce se zkušenou lektorkou
 • plně vybavený jógový sál (nepotřebujete ani podložku, avšak doporučujeme alespoň jógový ručník na přikrytí podložky)
 • 1x výlet lodí po oceánu
 • lehátka a slunečníky na pláži
 • večerní program u ohně na pláži s živou hudbou
 • speciální poslední večeře na pláži za světla hvězd, svíček a ohně
 • skupinový transfer z/na letiště
 • pojistění CK proti úpadku
Poradíme Vám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy. Kontaktujte nás:

PO - PÁ: 08:00 - 17:00 hod.

odvarkova@villasresorts.cz

+420 702 047 307

Nezávazná poptávka

Chráněno službou Google reCaptcha.